יום שלישי, 22 בנובמבר 2022

התחלה חדשה בבי"ס חדש בתוכנית – בית הספר "שדות" בבאר טוביה

 רגע לפני ראש השנה הוזמנו הסבים והסבות של תלמידי שכבה ה למפגש חגיגי של הוותיקים, בביה"ס.

הסבים והסבות הגיעו לביה"ס ומכל עבר הגיעו הנכדים בשמחה לפגשם. אחרי חיבוקים ונישוקים התכנסו הותיקים בכיתה למפגש ראשון של הכרות עם תכנית הקשר הרב דורי.


החברים נפגשו, חלקם מכירים אלה את אלה מן האזור הקרוב ואחרים הגיעו מרחוק, מרמת הגולן שבצפון ומשדה בוקר שבדרום. אחרי שקיבלו הסבר על התכנית, צפו בסרטון התדמית של המוזיאון, קיבלו כרטיס מועדי המפגשים הבאים, התכבדו בפירות ובעציץ. יצאו לחצר, שוב לזרועות הנכדים האוהבים והאהובים ונפרדו לשלום עד הפעם הבאה.


והגיע גם זמן המפגש המשותף עם הנכדים, הזמנה נשלחה אל המשתתפים, שמספרם גדל בינתיים.

ביום המפגש התכנסו כולם – תלמידים וותיקים בהתרגשות רבה ונכונות לצאת למסע המשותף.

כמה דברי ברכה, והמקהלה פתחה  בשיר בהצטרפות הנוכחים.

כולם קמו למעגל כדי לטוות את הקשר ולהכיר אלו את אלו. תוך כדי טווית הקשר התבררו קשרים מפעם, של סבתא שהייתה מורה של אחת המחנכות. התגלתה נכדה של חברה של אחת הסבות, ובאוירה הנעימה שנוצרה, התפנו כולם להעמקת ההכרות האישית בין סבא/סבתא לנכד/נכדה.

במשחק בו באמצעות קוביה צבעונית נקבעה השאלה עליה השיבו התלמיד וסבא/סבתא. השאלות עסקו ב... המאכל האהוב עלי, חבר/ה טוב/ה בילדות וחוויות משותפות, משחקים שאהבנו/אוהבים לשחק.היו כאלה שכבר התייעצו ותכננו מהו הסיפור אותו ירצו לספר ולתעד בהמשך ואחרים נהנו לשוחח נכד – סבא על נושאים משותפים.

לסיום, מלא כל אחד מן הותיקים "תעודת זהות" של עצמו יחד עם הנכד – פרטים אישיים ראשונים.

נפרדנו לשלום עם נכונות לחזור למפגש הבא, בו נתחיל את המסע המרתק.

תודה למחנכות – שני ורויטל – שתובלנה את הקבוצות בתהליך. לצוות הניהול של ביה"ס בהובלתה של דוריאן, מנהלת ביה"ס וניצה, רכזת תכנית הקשר הרב דורי  בביה"ס.

ערכה: עירית על פרי, רכזת ומדריכה במחוז דרום

אין תגובות: