יום חמישי, 13 בינואר 2022

ט"ו בשבט תשפ"ב 2022

בתורה כתוב: "כי האדם עץ השדה". האם זה מרמז על כך שלחג האילנות יש משמעות פנימית יותר? אם נחפור בכך מעט נגלה כי בט"ו בשבט טמון הצופן לצמיחה שלנו כבני אדם בתוך הסביבה שסובבת אותנו.

הקרקע מסמלת את החברה שבה אנו חיים. אם הקרקע פורייה, העץ יצמח לגובה וייתן פירות עסיסיים. אבל מה עושים כשהקרקע קשה ויבשה? מדשנים אותה בחום ואהבה ואז במוקדם או במאוחר היא תצמיח פירות מתוקים לנו ולילדינו. זה מה שעושה תכנית הקשר הרב דורי, מדשנת בהרבה חום ואהבה גם בימים קשים.

השורש של העץ נסתר מתחת לפני השטח וכך גם המחשבות והרצונות שלנו. ככל שהשורשים ניזונים ממחשבות ורצונות לחיבור ואהבה כך יצמח העץ גבוה יפה וחזק. תכנית הקשר הרב דורי מחברת ומפיצה אהבה ולכן היא צומחת ופורחת גם בזמנים קשים אלו.

בט"ו בשבט נהוג לאכול פירות ולטעת עצי פרי. הפירות הם המעשים הטובים שאנו עושים למען הזולת. כמו שהגנן גוזם את הענפים היבשים כך גם האדם יכול לשנות את עצמו. אם נטפח את הענפים החשובים באמת, כמו הרצונות שלנו לנתינה, זהו הגרעין שיאריך את חיינו כמו חיי האילן וימלא אותנו במשמעות ושמחה. תכנית הקשר הרב דורי כולה נתינה, הדדיות ומשמעות וכך נמשיך לעשות עוד שנים רבות.

וזה מה שאני מאחלת לכם!
ט"ו בשבט שמח!
עפרה ישראלי
מנהלת תכנית הקשר הרב דורי
אין תגובות: