יום ראשון, 2 ביוני 2019

מסיבת סיום בסימן אהבה - בי"ס האלה

בשבוע האחרון השתתפתי במסיבת סיום של קבוצת הקשר הרב דורי בבי"ס האלה שבכפר מנחם. זו השנה השלישית שבי"ס מקיים את התכנית, ושני וטל המורות המובילות, הגיעו גם השנה לסיום חגיגי עם הפתעות חדשות.
השנה התגבשה קבוצה מיוחדת ומלוכדת, שיצרה קשר חם ואוהב באופן העמוק של המילה. הקשרים התפתחו, לאט אבל בטוח. מפעם לפעם, הכרתי יותר לעומק את הנפשות הפועלות - 10 סבתות וסבא אחד, וכל אחד ואחת עם סיפור מרתק. הקשרים בין המשתתפים ובין המורות המובילות הלך והתהדק, ובכל ביקור שלי לאורך השנה, הבחנתי באווירה המיוחדת והטובה, מפגשים שהיו תמיד התכנסות משפחתית מפרגנת, שיח נעים, הקשבה והנאה בחברותא.
שבוע לפני מסיבת הסיום, בקרתי את הקבוצה במפגש שכולו בנושא "חלוצים וחלוצות" במסגרת פעילויות של שבוע מורשת שביה"ס נוהג לקיים, וסיכום חוויות בהעלאת הסיפורים - היה משעשע ומהנה.
וכמובן השיא מפגש חגיגי לסיום השנה - הנכדים הסבתות ובני משפחותיהם התכנסו בערב לציין סיום שנה של קשר רב דורי.
תערוכה של מיצגי אומנות קיבלה את פני האורחים - מעשה ידיהם של הסבתות והנכדים. שולחן ערוך מכל טוב ממאכלי המשפחות - עלי גפן ממולאים מפרס, סמבוסק מעיראק, פשטידת אטריות וגבינה בולגרית, סלט תפוחי אדמה מרומניה, ועוד ועוד...
אחרי קבלת פנים נעימה וטעימה לחך, התכנסנו לחלק של הברכות והסיכומים. ברכו רונית חזן המנהלת, שתומכת מאוד בתכנית, וציינה את העבודה המושקעת של טל ושני. עירית על פרי ואנוכי ציינו עד כמה התכנית חשובה, ומוציאה לאור את מורשת המשפחות וסיפוריהם לדורות הבאים, ועד כמה הקשר בין הדורות הוא הזדמנות להעניק ולקבל המון אהבה. שיתוף הפעולה עם מורות כל כך מסורות וביה"ס שתומך בתכנית יוצר הצלחה והנאה, ועלייה, בכל שנה, לשיא חדש.
סרטונים ושירים הוקרנו לסיכום המפגשים, וכמובן גם הנכדות והנכדים ברכו וסכמו את חוויותיהם.
סבתא זיווה ברכה בשם כולן, וסבתא דניאלה הכינה סרטון שכולו שבח והלל לתכנית. כולם סיכמו שהיה כל כך נהדר, שהקשר יימשך גם בשנה הבאה.
           
               רשמה מזל מלכא - מדריכה אזוריתתערוכה יצירות ומיצגים - סבתות ונכדים
אין תגובות: