יום ראשון, 14 באוקטובר 2018

הפתעה – הקשר הרב דורי במבוא הגליל באיילת השחר

הפתעה – הקשר הרב דורי במבוא הגליל באיילת השחר

ארבע כתות ו' מפעילות השנה את תכנית הקשר הרב דורי בבית הספר מבוא הגליל שבאיילת השחר. התלמידים בשלושת הכתות עברו מפגשי הכנה לקראת המפגש עם האזרחים הותיקים.

שלושת המורות, קרן, מיכל כהן-רייקין וחנית משה מובילות את שלושת הכתות בניצוחה של רכזת התכנית בבית הספר רוני, לנדאו המורה למחשבים.

המורות שיתפו וסיפורו הן על מפגשי ההכנה עם תלמידי הכתות והן על מפגשי הפתיחה המרגשים שהתקיימו לאורך כל השבוע, כל יום בכתה אחרת.

חנית משה ציינה שהיה מפגש מקסים ומרגש. מייד לאחר מפגש הפתיחה היא פתחה קבוצת ווטאפ משותפת עם הסבים והסבתות.

מפגש הפתיחה בכתתה של חנית משה


במפגשי ההכנה הכינו התלמידים לב עם הקדשה לסבים ולסבתות, המילים שנבחרו היו התשובה לשאלה עליה נערכה הפעילות: "מה נדרש מאתנו כדי שהמפגשים יצליחו?" 
המורה מיכל כהן-רייקין כתבה לאחר המפגש: "היה מרחיב את הלב. זיהיתי כמיהה עזה אצל חלק מהסבים ליטול חלק פעיל יותר בחיים של הנכדים. היו הרבה גילויי כבוד, נימוס וסבלנות (וגם השוויצו למי יש יותר נכדים ואו נינים...) ולא במפתיע היו גילויי סקרנות רבה של חלק מהאזרחים הותיקים כלפי שאר המשתתפים בקבוצה".

תוצרי פעילות

מיכל הוסיפה: "לי באופן אישי, הייתה חוויה מרתקת ומרגשת. אין ספק שהילדים הם תבנית נוף משפחותיהם".

המורה קרן עזריה סיפרה שההתרגשות לקראת מפגש הפתיחה עם הותיקים הייתה רבה. לקראת המפגש הכין כל תלמיד "תשבץ" המורכב מהמילים המתקשרות למבוגר המשתתף עמו בתכנית, סבא, סבתא וכד'. כדבריה של קרן: "העבודה הייתה משמעותית ומרגשת ואני גאה בתלמידי!!”


התלמידים מכינים תשבצים מפגשי הפתיחה של שלושת הכתות התקיימו בשבוע שעבר, בימים ג', ד' וה' לכל כתה מפגש חוויתי.

מפגש הפתיחה - כתתה של המורה קרן עזריה


קרן עזריה שלחה תמונות ממפגש הפתיחה של כתתה 9.10.18, בו הגישו התלמידים לאזרחים הותיקים, סבים וסבתות את תשבצי ההפתעה שהכינו להם.


תשבץ מילים  שהכינו התלמידים לסבים ולסבתותהמורה קרן סיפרה, שאחת מתלמידות הכתה הפתיעה והכינה ביצת הפתעה ענקית לכבוד תכנית הקשר הרב דורי


הפתעה  - הקשר הרב דורי


בסיום המפגש כמובן ש"שברו" את "ביצת ההפתעה" ובתוכה היו עשרות שוקולדים טעימים לכל משתתפי התכנית.
ואנו מאחלים לכל המשתתפים שתהיה להם שנה מתוקה ומהנה בתכנית הקשר הרב דורי.

תמי גרין

אין תגובות: