יום שני, 23 ביולי 2018

הסתיים מחזור ראשון של כיתת הוותיקות בעצמונה

סוף זה תמיד התחלה... כשנגמרת שנה, עוד שנה מתחילהיום לפני שהסתיימה שנת הלימודים התקיים מפגש הסיום של כיתת הוותיקות בביה"ס עצמונה.
המפגש התקיים בחדר ליד האולם בקיבוץ להב, דקות לפני הצגת הסיום של ביה"ס, בה נכחו כמובן, הוותיקות מנבטים.


במהלך השנה, הגיעו הנשים מנבטים, בכל יום א', לביה"ס עצמונה שבשומריה, ליום של לימודים בתחומי דעת שונים.
במסגרת יום הלימודים נפגשו הוותיקות עם תלמידות כיתה ז', בתכנית הקשר הרב-דורי. פעלו יחד בפעילויות מגוונות, תיעדו יחד את סיפורן הלא פחות ממרתק, של הוותיקות מנבטים, סיירו יחד בבית התפוצות ובמנהרות הכותל.


הסיפורים המרתקים של קבוצת הוותיקות שרובן משתייכות לקהילה הקוצ'ינית בארץ, הועלו בקפידה למאגר סיפורי המורשת של בית התפוצות.

במפגש הסיום התקיים שיח בו הודו הוותיקות לצוות ביה"ס ולרכזות הוותיקים של מועצת בני שמעון – בר ודגנית, על הפעילות המגוונת במהלך השנה.
תודות  של הוותיקות וצוות ביה"ס אודות האפשרות שניתנה לוותיקות לתעד את סיפורן ולביה"ס לאפשר לתלמידות להכיר את הנשים ואת סיפוריהן. השיח והתודות הבהירו שיש צורך ורצון בהמשך פעילות כיתת הוותיקות גם בשנה הבאה, ואף בהרחבה.


חולקו תעודות ונשאו ברכות ע"י עדינה, מנהלת ביה"ס ודגנית, רכזת הוותיקים בנבטים, וכמובן ע"י נציגת הוותיקות.
עוד סיום מרגש של שיתוף פעולה מבורך!

תודה לנשים המעצימות מנבטים על שיתוף הפעולה והנכונות לספר את הסיפור, ולבנות כיתה ז' על הנכונות להקשיב ולתעד יחד עם הנשים את הסיפורים.

תודה לעדינה, מנהלת ביה"ס, נועה, רכזת כיתת הוותיקים בביה"ס, טובה, מובילת הקשר הרב דורי, ושרה מחנכת כיתת הבנות. וכמובן, לבר ולדגנית מעמותת הוותיקים של מועצה אזורית בני שמעון.

אין תגובות: