יום רביעי, 24 ביוני 2015

חיבור כזה בין תלמידות ואזרחיות ותיקות... עוד לא היה

חיבור כזה...וכל כך הרבה אהבה שמילאה את חדר האוכל  עוד לא היה... 
זה היה מפגש שבו אהבה, התרגשות, שמחה ודמעות, זיכרונות מהטווח הקצר והטווח הארוך-הכל התערבל לכדי חגיגה אחת גדולה שסיפקה חוויה ייחודית לכל המשתתפות.
המפגש נערך ברוב פאר והדר בחדר אוכל של  "בית הקשיש" בנס ציונה, כאשר רבים היו מעורבים  בהכנתו, בניצוחה של הדס אוחיון המורה  הנמרצת והמסורה שעל אף הקשיים הרבים הצליחה להפיק אירוע כה מרגש  שמסכם את כל העשייה הברוכה..
הן  לא באמת הסבתות שלהן ואלו לא הנכדות שלהן-אך מי שצפה בכל המפגשים שהתקיימו אחת לשבוע ב"בית האזרח הוותיק" בנס ציונה של המבוגרות יוצאות כל הגלויות עם בנות כיתה ו' יכול היה לחשוב שאלו הסבתות שגידלו את הנכדות.
הבנות- הן : שתים עשרה בנות מצווה- תלמידות כתה ו'   מבי"ס "רעות" בנס ציונה  הסבתות הן - אזרחיות ותיקות  מהקהילה, המשתתפות  בפעילויות ב"בית האזרח הותיק" בנס ציונה..   
את השידוך בין השתים עשתה הדס המורה- ואי אפשר היה שיהיה שידוך מוצלח  מזה.

במפגשים שראשיתם בחששות והתלבטויות מצד הקשישות, אם להשתתף, מה לספר, לשם מה לחשוף פרטים על המשפחה ועוד חששות שכאלו -  נוצר קשר מיוחד בין הקשישות לתלמידות כאשר בכל מפגש נשאר טעם של עוד... 
המפגשים התקיימו בבית האזרח הוותיק הנמצא בסמוך לביה"ס בשל הקושי של המבוגרות להתנייד לביה"ס. 
תכני המפגשים התרחבו גם לתחומים נוספים מלבד תכנית "הקשר הרב דורי":  חגיגת  ט"ו בשבט , ציון יום המשפחה, עריכת סעודת אמנים והזמנה של הקשישות לחגיגת בת מצווה של התלמידות.
המפגשים לוו בעשייה רבה מצד המשתתפות,  בשירה, במשחק ובהרבה חוויות שהותירו רושם רב על כל המתבוננים והשותפים בתהליך.
מנהלת ביה"ס – אירית ברכה את המשתתפות והדגישה את המשמעות המיוחדת של התכנית בשנת הבת מצווה של הבנות.

הדס המורה המובילה הקרינה על המסך  את הסיפור האישי שסופר  ע"י הקשישות כאשר  זוגות זוגות,  סבתא ובת  נרגשות,  סיפרו על החוויה האישית שלהם ועל הקשר שנוצר בעקבות התכנית.על  רגעי האושר והנחת  של  הקשישות ניתן היה לשמוע מכל אחת מהן.  ומהקשר החם שנוצר בין הבנות לקשישות- אי אפשר היה להתעלם.

במצגת עשירה שהכינה הדס  היא הציגה וסיכמה את התכנית- גם למשתתפות ובעיקר לאמהות של התלמידות שהגיעו לפגוש את הסבתות החדשות.

עם זרים על הראש ובהופעה מושקעת הופיעו הבנות בריקוד  


  ובסיומו הגישו שי ותעודה לקשישות הנרגשות ותמונת קולאז' מושקעת מהתוכנית. וככה זה ניראה

 ההכנות וההתרגשות לפני תחילת ה חגיגה  הדס סיכמה את המפגש המרגש במילים "הפכנו למשפחה אחת גדולה, חווינו שעות קסומות ומרגשות. אין מילים לתאר את החוויה הענקית של כולנו...."
ואכן זו היתה חוויה ייחודית
בהערכה והוקרה להדס על הובלת התוכנית בתנאים המאד מורכבים  
עדנה 


אין תגובות: