יום שישי, 23 במרץ 2012

אולפנית ישורון בביקור בבית התפוצותבמסגרת הפרויקט:"הקשר הרב דורי" באולפנית "ישורון" פתח תקווה,יצאה קבוצת בנות מהעדה האתיופית בליווי הוריהן לסיור בבית התפוצות.
הסיור היה שיאו של הפרויקט. זאת לאחר סדרת פגישות מוצלחות בין התלמידות להוריהן בהן התלמידות תיעדו במחשב את סיפורי העליה של הוריהן . בסיור בבית התפוצות נחשפה הקבוצה למעגלי החיים של היהודים, למנהגים ולמסורת היהודית, בתפוצות השונות.צפו בהמחזה של טקס החינה,שמעו את סיפורה של דונה גראצייה ועוד..
הקבוצה התפעלה מהדגמים של בתי הכנסת השונים והביעו משאלה שבתערוכה יוצג גם דגם בית כנסת של קהילת יהודי אתיופיה, שדורות רבים הצליחו לשמור על יהדותם למרות הקשיים והרדיפות של הגויים, והמשיכו להתפלל ולקוות שיעלו לירושלים...והנה חלומם התגשם... בסיום הסיור הקבוצה השתתפה בסדנת יצירה,בסיומה קבלו תמונה למזכרת מהסיור.
 בהזדמנות זו ,ברצוני להודות לאורית מנחת הפרויקט, למגשרת נאוה שעזרה בארגון ובתרגום,למורה מספין שתרגם וצילם,
 לרכזת צדקה שתמכה,לבנות השרות סארקלם ומיטל שעזרו וכמובן תודה להורים הנפלאים שהגיעו אחרי יום עבודה ושיתפו פעולה בצורה נפלאה.ואחרונות חביבות,התלמידות המקסימות שנשארו באולפנית עד השעות המאוחרות של הערב ולקחו חלק פעיל בתוכנית.תודה למנהלת סימה על הנכונות לעזור בכל עניין.
רכזת הפרוייקט"הקשר הרב דורי", חיה ביינהורן.

אין תגובות: