יום רביעי, 3 בינואר 2018

ושוב נצאה אל הדרך... זוהי השנה השמינית להפעלת התכנית בביה"ס רעות, ראשון לציון

מתרגשים גם השנה, כבכל שנה במפגש הפתיחה לתכנית בביה"ס רעות!!!
ספריית ביה"ס ערוכה בחגיגיות רבה לקבלת פני המשתתפים, כיבוד כיד המלך, ברכות, פרח ושי לכל סבא או סבתא... 

ענבר ביטון, מובילת התכנית משלבת בכל שנה תכנים חדשים ומגוונת בכלים טכנולוגיים אותם היא משלבת במהלך תיעוד הסיפורים. במסירות, במקצועיות ובאהבה גדולה ממשיכה זו השנה השמינית להוביל את התכנית והניצוץ בעינה נשאר! ענבר נשאה דברי ברכה ותיארה בפני המשתתפים את הצפוי במפגשי התכנית. 

אילנה שוורץ, מנהלת ביה"ס סיפרה עד כמה היא שמחה ומברכת על הפעלת התכנית האיכותית כמסורת בביה"ס ע"י ענבר. אילנה הדגישה את חשיבות השיח בין הסבים והסבתות והנכדים וכי היא מזמינה אותם לנצל כל רגע בזמן האיכות שמתאפשר להם ביחד הזה. כמו כן, ציינה כי היא כבר מחכה בקוצר רוח להשתתף כסבתא עם נכדתה בביה"ס בכפר סבא ולחוות בעצמה את החוויה המדהימה הזו...
התלמידים ברכו את הסבים והסבתות על השתתפותם בתכנית והבטיחו שיהיה כייף יחד, וקראו בחן רב את השיר החביב"להיות סבתא" של לאה קפש, המציג את הסבתא של היום, והנה טעימה ממנו:

"בערך סבתא כותב אבן שושן במילונו: 
"שם עצם ממין נקבה,
אם האם או האב,
כינוי פנייה לאישה זקנה ישישה."
נו באמת מר שושן, במי אתה מתגרה?
הלזאת סבתא ייקרא?
מדוע אינך מדבר על הנחת,
שבעצם ההגדרה היא מונחת?
הרבה הרבה נחת ללא תיאור,
והרבה הרבה מתנות בכל ביקור.
וכמובן, הרבה מה שאצל אבא ואמא אסור -
למשל, ממתקים ללא שיעור...."


בהמשך "טווינו את הקשר" עם כדור הצמר כשכל אחד מהמשתתפים ציין מעט על עצמו וסיפר על התחביבים והעשייה שלו. כחוט השני חזר אצל כולם כי הדבר חשוב והמשמעותי ביותר הוא מפגשי יום שישי והארוחות המשפחתיות. בין המשתתפים גם כאלו שלקחו חלק בתכנית בעבר וחוזרים שוב וכאלו המגיעים מרחוק.... והכל עבור הנכדים!
הילדים חילקו לסבים והסבתות את הברכות שכתבו להם את הפרח והשי... ויצאנו נרגשים בצפייה להמשך...בהצלחה והנאה במפגשים הבאים !
אורנה דרום

אין תגובות: