יום חמישי, 23 בפברואר 2017

באבן שמואל, פתיחת הקשר הרב דורי כהמשך לפעילות הבנות במרכז היום

בנות כיתה ה2 מביה"ס אבן שמואל כבר אינן אורחות במרכז היום 

בהתרגשות רבה ובשמחה התקבלו בנות ה2 במרכז היום, ביום ג' השבוע.
זאת למרות ואולי מפני שהבנות מגיעות לבית אחת לשבוע, לפעילות עם הוותיקים, ממקימי היישובים באזור, מתחילת השנה.
אבל ביום זה השמחה כפולה והסקרנות רבה, מתחילים בתכנית הקשר הרב דורי.
 
 כשהגיעו הבנות, עוטרה כל אחת מהן בפרח צבעוני, עליו כתוב "דור לדור יביע אומר", שהוכן ע"י מרכז היום.
המפגש נפתח בריקוד של הבנות, לצלילי השיר "נוף ילדות", שבסיומו חילקו הבנות פרחים צבעוניים (שהוכנו ע"י הבנות בביה"ס), לכל אחד מן הוותיקים שהיו מכונסים באולם. 


 מיכל, מנהלת המרכז, ברכה את הוותיקים והזכירה את האור שהביאו לאזור כמקימי היישובים, ברכה את הבנות ומורותיהן ואת מנהלת ביה"ס על השמחה ותחושת הכבוד שהן מביאות אל המבוגרים בפעילותן.
ברכה גם מנהלת ביה"ס, הדס, את כל השותפים העושים למען שמירת הקשר בין הוותיקים לתלמידות.
ואנכי, עירית, סיפרתי בקצרה על תכנית הקשר הרב דורי, ועל מאגר הסיפורים הנפלא, שגם סיפוריהם של היושבים כאן, יראו אור באתר, וגם על הסיור המתוכנן בבית התפוצות ומשמעותו.

אריאלה, המורה המובילה את התכנית פתחה בחידון, באמצעות מצגת, לזיהוי חפצים של פעם, וכולם השתתפו בהתלהבות - וותיקים, וגם הבנות שזיהו מידי פעם אחד החפצים, וכבר החלו לצוץ הסיפורים על החיים פעם...ואריאלה ביקשה בנימוס רב לשמור את הסיפורים לשלב בו יישבו ויכתבו עם הבנות.האווירה היתה מאד נעימה וניכר שהוותיקים מעריכים מאד את פעילות הבנות ואת אריאלה המובילה אותן בבטחה ובנועם בדרכן זו.


תודה להדס מנהלת ביה"ס, לאריאלה המחנכת, לנטלי שיצרה עם הבנות את הריקוד, למיכל מנהלת מרכז היום ולבת שבע הדואגת לחייהם הפעילים של באי המרכז.
כתבה: עירית, רכזת מחוז דרום 

אין תגובות: