יום שני, 21 במרץ 2016

ביקור בי"ס יסודי א' בדלית אל כרמל בבי"ס המשתלה, תל אביב


השבוע, נערך ביקור הגומלין של בי"ס יסודי א' – דלית אל כרמל, בבי"ס "המשתלה", תל אביב.

אי אפשר לתאר זאת במילים: הרבה השקעה והתרגשות הדדית.

האורחים התקבלו בחום רב  באווירת חג הפורים, כשמוסיקה מתאימה ברקע וכל אורח מקבל אביזרי פורים. כך גם היו המשתתפים המארחים. אווירת החג הייתה מושלמת.

לאורחים, שהגיעו מדרך רחוקה, חיכתה ארוחת בוקר כיד המלך.

מפגש הפתיחה החל בברכות של רוית לוי – מנהלת ביה"ס, אלונה מייזל – המורה המובילה, ליאורה כהן  המדריכה היישובית בתוכנית, ואחלאס גבדאן – המורה המובילה מיסודי א בדלית אל כרמל.
הוסיפו וברכות התלמידים המארחים ונציג הסבים והסבתות.

התלמידים האורחים הביאו אף הם את ברכתם.
אחלאס גבדאן - המורה המובילה מדלית אל כרמל,  היגישה לרוית - מנהלת ביה"ס מתנה לבית הספר.

אילן עמר – סבא בתוכנית, סיפר על החקר שלו אודות העדה הדרוזית – חקר שהחל מהיום בו ביקרנו בדלית אל כרמל, סיפר על העדה וגדולתה, ושר שני שירים בערבית לכבוד האורחים. אחד מהם הקדיש לשרה – התלמידה שברכה אותנו בעת בואנו לדלית אל כרמל. הוא הוסיף ושר גם בעברית את השיר "שלום לבן דודי" כמחווה מיוחדת לאורחים.

תלמידי בי"ס המשתלה שרו, דקלמו ורקדו לכבוד אורחיהם ותלמידי יסודי א' לא טמנו את ידם בצלחת והשיבו הן בשירים ובמחרוזת ריקודים על פי שירים המייצגים את הישות הישראלית המשותפת לשתי העדות.

בתום חלק זה, יצאו המשתתפים לסדנת משחקי חשיבה של "אשכולות חשיבה". הפעילות התקיימה בקבוצות מעורבות של סבים וסבתות, תלמידים ותלמידות יהודים ודרוזים. זו הייתה פעילות מקרבת לבבות ויכולנו להבחין בקשרים שנטוו ובהחלפת מספרי טלפונים. אנו מקווים שהקשר ימשך גם בעתיד באופן עצמאי.


לאחר פעילות זו חזרנו לאולם בו נפגשנו לראשונה, שם חיכתה לנו ארוחת צהריים, כיד המלך. מעשה ידי הסבים והסבתות ובני המשפחות. מנות עשירות, קינוחים מדהימים... כל הכבוד לעושים במלאכה.

לאחר ששבענו וגם הותרנו הרבה, נמשכה הפעילות.

תלמידות מקבוצת הקשר הרב דורי בבי"ס המשתלה, הכינו וסיפרו את סיפור המגילה בליווי מצגת, זאת על מנת לקרב את האורחים לחג שלנו שעומד בפתח.

בשלב מאוחר יותר נערך חידון מתוקשב של ידע כללי באמצעות - KAHHOT!  על התכנים של חג הפורים והעדה הדרוזית .השמחה וההתלהבות היו גדולים.

לפני צאתם לדרך, קיבלו האורחים משלוח מנות כמנהג המצוי במחוזותינו.

משלוח המנות כלל מתנה עם הרבה ממתקים.

 עם הפרידה נותר בלב רצון לעוד ועוד מפגשים כאלו.

תודה מיוחדת לאלונה מייזל האחת והיחידה ולרוית לוי– מנהלת בית ספר "המשתלה" על יום עשיר שכולו למידה ואהבה.

מצגת תמונות מהמפגש

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

מדהים ומרגש כל הכבוד על הפעילות הרב גונית .
גם פעילות רב דורית וגם פעילות רב תרבותית .
ונראה שגם רב טעמים ...

היום יותר מתמיד חשוב חשוב חשוב...
איריס