יום ראשון, 15 במרץ 2009

הקשר הרב דורי בבי"ס "מורשת משה" בר"ג

הקשר הרב דורי פועל בבית ספרנו זו השנה השניה.
נוצר קשר בין ביה"ס לביטוח הלאומי- גמלאים שמתנדבים בביטוח הלאומי, באים אלינו לביה"ס בכדי ללמוד יישומי מחשב וגלישה באינטרנט מתלמידים שחונכים אותם.
התלמידים קיבלו הנחייה בכישורי חונכות, לסובלנות והדרכה. הפרויקט שלנו מתקיים בחדר המשאבים החדש והנפלא שנחנך אצלנו לפני חנוכה, חדר זה משרה אווירה נפלאה ויש בו מספר רב של מחשבים - לראות את זוגות הלומדים (ילד ומבוגר) יושבים בצוותא וברצינות הוא מראה מרהיב.
אני, טובה וינברגר שמובילה השנה את הפרויקט מכינה את החומרים לשעורים, שולחת את חומרי השעור באימייל לתלמידים ומנחה את התלמידים לפני בואם של הגמלאים.
החומרים מועלים על ידי לאתר ביה"ס תחת הכותרת הקשר הרב דורי, וגם המבוגרים לומדים את החומר דרך האתר- זאת לאחר כמה שעורים ראשונים שהם קיבלו דפי הנחייה ביד.
כל הילדים והמבוגרים למדו לפתוח חשבון אימייל ב- ג'ימייל ומאז הם מקבלים הנחיות והוראות לקישורים לכניסה לחומרי הלמידה באימייל.
נעזרתי רבות במצגות ובחומרים מאתר האינטרנט של איגוד האינטרנט, שם ישנו קורס לרשיון ברשת לגיל השלישי.
בתהליך למדנו גם לפתוח בלוג בבלוגר והמבוגרים פתחו לעצמם בעזרת הדרכת התלמידים בלוג- שבו הם מתעדים את ספור חייהם.
מדברי מבוגרת בקורס:
"פתחנו אשנב למקומות בלתי נודעים ולאופציות מדהימות שהמחשב יכול להראות לנו", שרה רובנשטיין.
מדברי התלמיד דניאל פוסמן כפי שכתב בבלוג של הקשר הרב דורי של ביה"ס:

כשנשאל: במה תכנית זו תתרום לכם כתלמידים ?הוא ענה:

"אנחנו נמצאים בזמן המודרני ואנחנו יודעים מחשבים היטב. המבוגרים בגיל השלישי לא יודעים טוב מחשבים ואני רוצה ללמד אותם כדי שיזכו להכיר את המחשב .

אני רוצה ללמד טוב ואני אשמע כל מה שיאמרו לי כי זה ילמד אותי להיות מורה סבלני".

במשך הזמן הגיעו והצטרפו מבוגרים ששמעו מחבריהם על הפרויקט והתלמידים קיבלו אותם בשמחה ובסבלנות רבה נרתמו למשימה מחדש.

יום המאה נפל ביום שני והיה יום של פעילויות סביב המאה ואנחנו בקשר הרב דורי הכנו פעילויות המתאימות למבוגרים וקשורות ליום המאה. המבוגרים משתלבים בעשייה הבית ספרית וגם אנחנו מצטרפים לשמחות הפרטיות שלהם.

השנה נמצאים בפרויקט זה גם ההורים שלי זהבה ומרדכי, בט"ו בשבט לאחר שהמבוגרים צפו בטקס שהתקיים בביה"ס ע"י כתה ג' בנות בהדרכת המחנכת ויולה בן-ציון, הפתענו את זהבה (אמא שלי) בחגיגת יום הולדת 70 שחל ביום זה.

אנו מתקרבים לסיום הפרויקט השנה, ובשבוע הבא יבוא צוות מהטלוויזיה הקהילתית לצלם וסקר את הפרויקט הנפלא הזה.

אני מודה לרחל גרינברג מהביטוח הלאומי שנותנת יד באיתור המבוגרים המשתתפים בפרויקט וכן לתמי גרין שהולכת איתנו לאורך כל הדרך הן בהשתלמות שהיא מעבירה לנו הרכזות והן בליווי האישי והמפרגן שלה. כמו כן אני מודה למנהלת ביה"ס טובה גולדשטיין שאיפשרה לנו להשתתף בתוכנית זו ולצוות המורים שעוזר לילדים להשלים את החומר החסר להם בשעורים הנלמדים באותן שעות (הכתה ממשיכה בלימודים רגילים בזמן שהילדים הנבחרים יוצאים לפעילות). ואחרונים חביבים הילדים הנהדרים שתורמים מזמנם ומרצם להצלחת הפרויקט , בסבלנות אין קץ ובכבוד ראוי לשבח.

מי ייתן ונזכה להוביל פרויקטים מבורכים כאלה בהמשך דרכנו.

טובה וינברגר רכזת התקשוב בבי"ס "מורשת משה" ר"ג.תגובה 1:

tami green אמר/ה...

טובה
הפעילות בביה"ס מורשת משה מרשימה ומרתקת. זו השנה השנייה שהתכנית מופעלת בביה"ס, ובכל שנה אתם מביאים את התכנית לפסגות חדשות. השנה פתחתם בלוג למבוגרים וקישור לבלוג שלכם נמצא ברשימת הבלוגים בתפריט של בלוג זה. פתחתם אימל לכל מבוגר והתקשורת עם המבוגרים גם בשעורים וגם באמצעות המיילים פשוט מרשימה. בשבוע הבא יגיעו אליכם צוות ההטלווזיה הקהילתית של ר"ג לצלם אתכם לסרט שהם מכינים על התכנית ברמת-גן.
ברכתי שלוחה לכל העושים במלאכה לך מובילת התכנית , לתלמידים המקסימים ולמבוגרים הלומדים
יישר כוח
תמי גרין