יום רביעי, 22 במרץ 2017

ביקור משתתפי תכנית מבי"ס "ניצני השרון" – קדימה, בבי"ס "אלבסליה" בשפרעם.


ביום ד' 15.3.2017 התקיים ביקור גומלין של משתתפי התכנית בבי"ס "ניצני השרון" בקדימה, בבית הספר "אלבסליה" בשפרעם.
המשתתפים התקבלו בחום רב על ידי מנהלת ביה"ס – יסמין ח'דאר, בותיינה סעדא – הרכזת החברתית, ומשתתפי התכנית ב"אלבסליה".המפגש החל בחצר ביה"ס כאשר מנהלת ביה"ס יסמין ברכה את הבאים ותלמידות ביה"ס שרו במקהלה שיר בערבית ובעברית, וקבוצה אחרת של בנות רקדה ריקוד מסורתי.לאחר מכן נכנסו כל משתתפי הקבוצות והאורחים הרבים לכיתה בה התקיימו 3 פעילויות שיתופיות. האחת, בה קבוצות המעורבות קישטו את דגל השותפויות ועליו תמונת יונת השלום של פיקסו, והשניה, חידון קהוט kahoot תחרותי בין הקבוצות המעורבות להשלמת פתגמים.


7ובפעילות השלישית סיפרה כל קבוצה אודות פתגם והסיפור שלו: מקור הפתגם, הסיבה שנוצר, מתי משתמשים בו. זאת מתוך ההנחה שהפתגמים מכסים את כל תחומי החיים, הם פושטים ולובשים צורה והם חיים וקיימים תמיד בחברה. הפתגמים מכילים הכל: ביקורת חברתית, הומור, חינוך וחכמת חיים.

שרון טרנר - מנהלת בי"ס ניצני השרון בקדימה, היגישה שי ליסמין ח'דאר - מנהלת בי"ס אלבסליה שפרעם - ביה"ס המארח.צוות אלבסליה חילק למשתתפי התכנית סימניות המסמלות את האחדות בין בתי הספר.
לאחר מכן הוגש כיבוד עשיר ביותר לכל הבאים, אורחים ומארחים. הכיבוד כולו על טהרת מעשי ידי הסבתות המארחות.יסמין – מנהלת ביה"ס ארחה בחדרה את כל הצוות האורח והמארח.
גם מפקח ביה"ס דר' ח'אלד חג'אזי לקח חלק בביקור והביע קורת רוח רבה משיתוף הפעולה.המשך הסיור היה ביקור במוזיאון ביה"ס המציג את מיטב המסורת הערבית בלבוש, כלי עבודה, מבנה הכפר ועוד.ז

זה היה ביקור מאלף בו ספגו המשתתפים את מסורת המגזר הערבי בתחומי השפה, מזון ותרבות חיים.
לאורך כל הביקור הייתה אוירה של חום, קבלת פנים בסבר פנים יפות והאורחים הרגישו שהם חלק אינטגרלי מביה"ס.
מנהלות בתי הספר, יסמין ח'אדר ושרון טוקר הבטיחו להמשיך את שיתוף הפעולה גם בשנים הבאות ולהרחיבו על ידי פעילות מקוונת.
ירבו שיתופי פעולה שכאלה.

לסרט הביקור:   כתבה: ליאורה כהן - רכזת למידה שיתופית, תכנית הקשר הרב דורי

אין תגובות: