יום שני, 8 באפריל 2013

טקס יום השואה חט"ב "דורות" בדיור המוגן עד 120 בראשון לציון- הקשר הרב דורי
בערב יום השואה תשע"ג נערך טקס מרגש בדיור המוגן עד 120 בראשון לציון.
את הטקס הכינו תלמידי ותלמידות חטיבת הביניים "דורות" ביחד עם דיירי הבית.
בטקס השתתפו התלמידים והתלמידות המשתתפים בתכנית הקשר הרב דורי בהובלתה של המורה יפעת מעוז, כמו כן השתתפו תלמידים נוספים מביה"ס וכן להקת המחול של בית הספר, קבוצת הבנות של ההתעמלות האומנותית ומקהלת "קולות לדורות", מורות ומחנכות התלמידים ומנהלת בית הספר הגב' חבצלת לוטן.

בדבריה של  מנהלת החטיבה  נאמר כי הפעילות החינוכית הערכית של הקשר הרב דורי החלה בהגעת התלמידים אל הדיור המוגן בשעות אחר הצהריים ביחד עם המורה המובילה, יפעת מעוז, כדי לתעד את סיפורם של הדיירים בכלים דיגיטליים. אך הקשרים שנוצרו היו עמוקים וגלשו לפעילויות משותפות נוספות בחגים ובכל ימות השנה בעזרתה של ג'ודי .הקשר בין בית הספר לדיור המוגן העמיק והתלמידים הגיעו בערב יום השואה כדי להשתתף ביחד ביום חשוב זה.

מר אברמוביץ קרא דברי יזכור.מספר דיירים הדליקו נרות זכרון ונשאו דברים לזכר בני משפחתם שנספו בשואה ולזכר הקהילות שמהן הגיעו.

השירים, הריקודים, קטעי הקריאה והטקס כולו רגשו את כולם עד דמעות.
בסיום הטקס ולאחר שירת התקווה התחיל הקהל הרב שכלל גם את בני משפחותיהם של הדיירים להתפזר. והנה . קבוצה של תלמידות מתגודדת סביב שתי דיירות קשישות, המספרות לבנות את סיפור חייהן בזמן השואה. התלמידות מתקשות להיפרד ומבטיחות לחזור מחר ולהמשיך לשמוע את הסיפורים המרתקים. הן נפרדו בנשיקות.

התרגשתי עד דמעות, החוויה הייתה עוצמתית מאוד בעבורי.
אני רוצה להודות למנהלת בית הספר , חבצלת לוטן על תמיכתה בפעילות הקשר הרב דורי.
אני מודה למורה, יפעת מעוז, שהזמינה אותי באופן אישי לטקס.
לג'ודי, רכזת התרבות של הבית על עזרתה בגיוס  והובלת המבוגרים.
למורות בית הספר ובמיוחד לתלמידים ולתלמידות המקסימים והמקסימות על פעילותם והשתתפותם בקשר נפלא זה.


אין תגובות: