יום שלישי, 12 במרץ 2013

שנהב עטר מבי"ס אופק במודיעין עורכת מסע רב דורי בדרך אל הפרשה שלה

תלמידי כיתות ו' בבית הספר אופק ממודיעין יצאו למסע וחקרו את פרשת השבוע שלהם בהיבטים שונים. שנהב עטר יצאה למסע ייחודי, הקושר את הפרשה שלה עם תכנית הקשר הרב דורי לה היא שותפה.הרשומה של שנהב וההתייחסות המאוד מרגשת שלה לקשר הרב דורי ולערכים העוברים כחוט השני בפרשה ובתכנית לה היא שותפה.
בדבריה טווה שנהב ואורגת את החוטים ויוצרת קשר משמעותי וערכי, שאין שני להם וניכר שסבתה והיא הן המרוויחות הגדולות של הקשר והיא אף מבינה ומפנימה את הערכים והמהות המסתתרת ונגלית בקשר הנפלא והיא אף מיטיבה לבטא את ההבנה והתחושות.
מדבריה של שנהב:

הערכים המופיעים בפרשה:
  • "הקשר הרב דורי": החשיבות של הקשר בין דור לדור – הברית נכרתת לא רק עם הדור הנוכחי אלא גם אם הדורות הבאים .
  • זכות הבחירה  - בפרשת נצבים, אומר משה לעם כי התורה והמצוות אינן רחוקות מהאדם ואינן קשות לביצוע: "כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, לֹא-נִפְלֵאת הִיא מִמְּךָ וְלֹא רְחֹקָה הִיא. לֹא בַשָּׁמַיִם הִיא...."
  • מה לבחור  - בפרשת נצבים, ניתנת לעם ישראל אפשרות הבחירה בין הטוב והרע: "רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם, אֶת-הַחַיִּים וְאֶת-הַטּוֹב, וְאֶת-הַמָּוֶת וְאֶת-הָרָע... הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ: הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה, וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ" (ל,טו-יט).


נותר רק לאחל לשנהב ולסבתה שנים רבות של קשר איכותי ומשמעותי!

אין תגובות: