יום ראשון, 3 במרץ 2013

בית ספר בטב"ע בית עובד - בתכנית הקשר הרב דורי


בית ספר בטב"ע (בדרך טבעית - בלמידה עצמאית) הינו בית ספר משלב לחינוך מיוחד, ייחודי באופיו הכפרי ובתכניות הלימודים. בית הספר מתמקד בחינוך לעצמאות תפקודית, "הכנה לחיים עצמאיים", תוך תגבור לימודי הטבע, החברה והאומנויות, ותוך שילוב התלמידים בבית ספר רגיל, הסמוך לו.

דבר המנהלת - ליאורה ברש

 בית ספר בטב"ע, הינו בית ספר לחינוך מיוחד ללקויות למידה  מורכבות.   

בית הספר, בחזונו, מכין את תלמידיו לעצמאות מרבית כתורמים ונתרמים בקהילה, תוך הכרת מוקדי החוזק והקושי. מטרה זו מיושמת יום יום , שעה שעה  בהיבטים שונים המרכיבים את סך תהליך הלמידה.
היבט חברתי קהילתי

עיצוב דמות התלמיד כבוגר משמעותי בחברה ראשיתו בהקניית מיומנויות התנהגות נורמטיבית מיטבית

ועיצוב דמות התלמיד כנתרם וכתורם לסביבתו וקהילתו.

 מטרה זו מושגת באמצעות בנית רשת קהילתית  תומכת החושפת את התלמיד למגוון קהילות בעלות צרכים שונים  כגון: שילוב בבתי ספר, פעילויות עם קהילות גמלאים, חונכות של אוכלוסיות חלשות ושונות פעילויות צופים וכד'.תכנית הקשר הרב דורי החלה לפעול בבית הספר השנה בשיתוף מועדון גימלאי גן רווה , בניהולה ובעזרתה הרבה של אביבה חיימוביץ.

שיתוף הפעולה בין מועדון הגימלאים של גן רווה ובית הספר הוא פרי עמלה ועידודה הרב של אביבה, המארגנת את המועדון ופעילויותיו בהצלחה רבה, מסיעה ומביאה את המבוגרים אל בית הספר ברכבה הפרטי ומשתתפת בכל המפגשים.

המורה המובילה- חלי סולומון וכל צוות ביה"ס.
תודה מיוחדת לירדן גינזבורג , רכזת תקשוב מחוזית שצרפה את בית הספר המיוחד לתכנית.

דבר המורה המובילה - חלי  סולומון"ביום רביעי  ה 20.2.13 בשעה 10:30 התקיימה הפגישה הראשונה בנושא מורשת  באמצעות לימודי המחשבים עם גמלאי מועצה אזורית גן רווה  ותלמידנו.

במהלך השנה התקיימו מספר פעילויות יחד עם גמלאי המועצה..

בחנוכה הגמלאים הגיעו אלינו לבית הספר ושיחקו עם התלמידים משחקים בנושא חנוכה שהתלמידים הכינו בעצמם.

בט"ו בשבט נטענו יחדיו עצים ופרחים בבית הספר.

ביום חמישי השבוע אנו מוזמים למועדון הגמלאים לחגוג את חג הפורים , כאשר מועצת התלמידים שלנו נפגשה מספר פעמים עם נציגי הגמלאים לתכנון הפעילות המשותפת.

השבוע ביום רביעי נתחיל את פרויקט מורשת באמצעות המחשבים. תכננו פעילות "לשבירת הקרח"  שמטרתה גם הכרות אישית יותר בין התלמידים והגמלאים.

תלמידנו מאד מתרגשים מעצם הרעיון שהם יהיו המדריכים."

אין תגובות: