יום רביעי, 20 בפברואר 2013

ביה"ס ניל"י -זכרון יעקב, יום שיא בבית התפוצותביום 12.2.13. נסענו לסיור בבית התפוצות, קבוצה גדולה של כ- 40 משתתפים תלמידים ואזרחים ותיקים

כבר בנסיעה קבלו התלמידים שיעור במורשת ויהדות, מרחמים סבן אשר שר לכולנו את תפילת הדרך וגם חיבר את תאריך הסיור שלנו לחודש אדר ומנהגיו.

 
בסדנת פתיחה , שמעו התלמידים סיפורים מרתקים שנקשרו בתמונות שחור לבן שהוצגו ברחבי הכתה. סיפורים מפי אורה נהרי אשר משפחתה חיה ברובע היהודי בזמן המצור על ירושלים, סיפורים על שיעורי בית ספר שהתקיימו מתחת לעץ דומים מפי ציון נעמן וסיפורי חקלאים מהמושבה זכרון יעקב.

הסיור במוזיאון החל בשער המשפחה והסתיים בחיפוש שמות משפחה  במחשבים בחדר מאגרי המידע. זכינו גם לפגוש את דונה גרציה אשר סיפרה לנו את סיפור חייה, כיהודיה בספרד שהתוודאה לזהותה האמיתי רק בגיל המצווה. בתערוכה הבוכארית נהנו מפריטי הלבוש העשירים ולמדנו על מנהגי בני העדה. נעה גרף, שתפה אותנו בזכרונות שלה מהמושבה זכרון יעקב בשעה שהיו מכניסים ספר תורה חדש לבית הכנסת, זכרון שעלה לאחר ששמענו מהמדריכה על טקס זהה של העדה הבוכארית.
 
היום הנהדר הזה הסתיים בסדנה שבה התלמידים הקדישו מסגרת מעוטרת עם תמונה קבוצתית לכל האזרחים הותיקים

 תרומתו של הסיור לבני הנוער עצומה והמבוגרים שהתלוו אלינו התמלאו תחושת אחריות להעביר לנוער את דברי ימי העבר. זה היה סיור מושלם !
 


ענבל ברגב
 מובילת תכנית הקשר הרב דורי
בביה"ס ניל"י זכרון יעקב
 

אין תגובות: