יום רביעי, 2 בינואר 2013

הקשר הרב דורי ב"מורשת משה" ר"ג - מורשת במרשתת

מורשת במרשתת "עמי העולם כותבים את התנ"ך

בשעה טובה פתחנו את תכנית הקשר הרב דורי בבית ספר "מורשת משה" בר"ג.
זו השנה השישית שבבית ספרנו  מופעלת תכנית " הקשר הרב דורי" " מזקנים אתבונן",  כשהמבוגרים אצלנו הם מתנדבים הביטוח הלאומי בר"ג. המודל המיוחד הזה כבר אומץ בבתי ספר נוספים בעיר ואנו רואים זכות להיות הראשונים שפתחו במודל ייחודי זה של מעגלי נתינה.
בתכנית השנה אנו מתחברים לנושא מנהיגות ומורשת ומאמצים את הדרך המותווית ע"י משרד החינוך והמשרד לאזרחים ותיקים: "מזקנים אתבונן".
בפעילות הראשונה ערכנו הכרות בין המבוגרים והילדים שקיבלו בסבר פנים יפות והכינו ברכות בתכנת הפאבלישר למבוגרים.
 מנהלת ביה"ס זהבה מסינגר מברכת

בדברים שנשאה מנהלת ביה"ס זהבה מסינגר שברכה את המשתתפים היא עמדה על הערך המוסף שמקבלים תלמידי ביה"ס ולומדים הלכה למעשה להתחשב במבוגר בבחינת "והדרת פני זקן", לומדים את מידת הסבלנות והסובלנות לאחר וכן מתנסים בקצה המזלג בהוראת עמיתים ומבוגרים מהם.

הפתעת היום היתה הפעילות החווייתית שהעבירה לנו תמי גרין  מנהלת התכנית הארצית, תמי ספרה למשתתפים על התכנית , על יום הלמידה החוויתי שנקיים בבית התפוצות על תיעוד סיפור המורשת במאגר הלאומי של ה סיפורים בבית התפוצותוכפתיח ערכנו מפגש מיוחד בנושא "תנ"ךבהמרשתת לאזרחים הותיקים" , המבוגרים והילדים, בחרו פסוקים מיוחדים  מתוך החומר הנלמד בבית הספר. הם  בחרו פסוק מהתנ"ך בעל משמעות מיוחדת עבורם. כתבו את פרשנותם לפסוק הנבחר ובסיום הפעילות העניק כל תלמיד  את התעודה עם הפסוק הנבחר לאזרח הותיק. היתה התרגשות רבה ושמענו הסברים מיוחדים כפי שתראו בסרט המצורף ....
בברכת שנת פעילות פורייה ומהנה לכולנו
טובה וינברגר
 רכזת תקשוב ומובילת תכנית
בבית הספר מורשת משה
 בלוג התכנית  מורשת משה

אין תגובות: